وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربحث ترین

استان فارس به عنوان یکی از مهمترین استان های جمهوری اسلامی ایران مدت ها بود که از وجود رسانه های خبری، تحلیلی خالی بود و افراد رسانه ای به داشتن چند وبلاگ ساده اکتفا می کردند. پس از مدتها پایگاه های خبری متعدد و ارزشی که روز به روز بر کمیت و کیفیت آنها نیز افزوده می شود، در استان فارس و خصوصا شهر شیراز آغاز به کار کردند و خلاء رسانه ای در فضای مجازی مانند گذشته دیگر آنچنان که باید نیازی به حضور چنین وبلاگ هایی نداشت. چرا که فضای مجازی استان دیگر نباید در سطح چند وبلاگ خلاصه شود و نیروهای ارزشی باید به سمت پایگاه های خبری و حتی خبرگزاری ها بروند تا سطح تاثیر آنها نیز بالاتر برود که خوشبختانه چنین امر مبارکی اتفاق افتاده است.

هرچند شاید به پایگاه های خبری در سطح استان و شهر شیراز نقدهای متعددی وجود داشته باشد، اما حداقل این است که رسانه های مجازی وجود دارند که رسالت امربه معروف و نهی از منکر را انجام بدهند و در برابر اتفاقات غلط و صحیح مسئولین واکنش نشان بدهند و نگذارند کانون های قدرت و ثروت در سکوت رسانه ای هرچه میخواهند بکنند و کک کسی هم نگزد.

اما با این وجود چیزی که باز در فضای مجازی استان فارس مورد غفلت واقع شد وجود پایگاه های خبری در حوزه دانشجو و جامعه دانشگاهی بود. شاید به نظر میرسید نیروهای ارزشی و رسانه ای از مهمترین دانشگاه های کشور و یا حداقل جنوب کشور که در استان فارس وجود دارند غفلت کردند.

پایگاه خبری تحلیلی غریو(www.ghariv.ir) با توجه به این نیاز و اهمیت ویژه جامعه دانشگاهی در استان فارس با حرکت خود سعی در پر کردن این خلاء رسانه ای را داشته است. این پایگاه خبری با توجه به منویات مقام معظم رهبری که میفرمایند: "مبانی اصلی کار در تهیه و تنظیم خبر، مفید بودن، به هنگام بودن و هدف مند بودن آن است و خبر را باید آنچنان گفت که اطلاع آن برای مردم مفید و لازم و کشور از آن بهره مند شود" در کار رسانه ای با اصولی همچون توجه به جامعه دانشگاهی، فراتشکلی بودن، رعایت اخلاق رسانه ای، پیگیری مطالبات دانشجویان و ... سعی در تحقق این اهداف داشته است.

"اصرار دارم بر این که جریان دانشجوئى و جنبش دانشجوئى موضع انتقادى خودش را حتماً حفظ کند. به‌هیچ‌وجه توصیه‌ى ما این نیست که شما انتقاد نکنید... نقد مستمر، نظارت مستمر و متعادل بر اوضاع کشور، بر مدیریتها، جزو کارهاى بسیار لازم است؛ البته باید با عقلانیت و با مدارا همراه باشد، بدون افراط، بدون پرخاشگرى؛ اما نگاه نقادانه. به نظر من این هم کار لازم دیگرى است. " (دیدار دانشجویی 1391/5/17)

"همه‌ى دستگاه‌هاى كشور بايد موردنقدمنصفانه قرار بگيرند و همه در جهت اهداف نظام و در چهارچوب آن، رفتار خود را اصلاح كنند. دولت، مجلس، قوه‌ى قضاييه و ساير دستگاه‌هايى كه در كشور هستند و مسؤوليت‌هاى مهمى بر دوش آنهاست، همه مشمول اين قاعده‌ى كلى هستند؛نقد، اصلاح و پاسخگويى ".(در دیدار مردم در حرم رضوی1383/01/02)شورای سردبیری پایگاه خبری، تحلیلی غریو (www.ghariv.ir)