وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۷
گزیده گفتگوی ویژه نامه فرهیختگان با کامران باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری را در ادامه می‎خوانید:
- معمولاً در ایام انتخابات و رجوع به آرای مردم شاهد بروز شعار های مختلف هستیم و این انتخابات هم مستثنی نیست در این انتخابات احتمالاً شاهد بروز یک تقلب گفتمانی هم خواهیم بود.
تقلب گفتمانی در چنین شرایطی این است که به بهانه رفع مشکلات اقتصادی در باغ سبزی از سوی عده ای به مردم نشان داده می شود که بر خلاف مستندات علمی و تجربه تاریخی ملت ایران و ارمان ها است. این افراد که منادی چنین تفکر هستند مدعی می شوند که برای رفع مشکلات امروزی راهی نداریم که در بست یا تا حدودی تسلیم جریان سرمایه داری جهانی شویم.
کسانی که محتوای اظهارات آنها این است که برای برون رفت از شعب ابی طالب باید به سمت مذاکره با آمریکا برویم یا کسای که الگوهای اقتصاد وابسته را معرفی می کنند، نمایندگان گفتمان تقلبی هستند.


- قبلاً برای پیشرفت باید چشم بر آرمان ها بسته می شد و این گونه بود که مفاسد اقتصادی نیز توجیه پذیر می شد ولی ما الان این تجربه را داریم که اگر از آرمانگرایی کوتاه نیاییم، می توانیم کارآمد باشیم. 
مردم شیرینی کارآمدی و آرمانگرایی را در سال های 84 تا 88 احساس کردند و این شیرینی برایشان خاطرات پرحلاوت و پر طراوتی را به یادگار گذاشته است. همچنین مردم آسیب ها و حاشیه سازی هایی را نیز به خاطر دارند که بر اثر فراموشی آرمان ها بعد از سال 88 شاهد آن بودیم.
در واقع آن کار آمدی شیرین سال های 84تا 88  زمانی دچار وقفه شد که جریان حاشیه ساز دولت حساب دولت را از نیروهای حزب اللهی جدا کرد و خود بستگی ها و خود اتکایی ها و وامداری حزبی را جایگزین وامداری به منافع ملی کردند.


- در جریان اصلاحات مکرر دیدیم اگر مردم با نمایندگان و کاندیداهای آنها مخالفت می کردند، آنها مردم را زیر سوال می بردند و حتی به مردم توهین می کردند. هنگامی که صف انتخابات را می دیدند، می گفتند اگر مرگ موش هم بدند مردم برای آن صف می کشند. هرکجا دیدند نظرات مردم مخالف آنهاست، آن را زیر سوال می بردند.

- ما در برابر گروهایی که می خواهند کشور را وابسته کنند،‌ اگر متحد وارد نشویم تا آن گروه معاند به قدرت برسد، درست نیست و همه دست به دست هم باید باری مقابله با آن گروه معاند وارد بشوند. اتفاقاً چنین شرایطی در برهه هایی از انقلاب شکل گرفته است. البته در حال حاضر ما شاهد چنین شرایطی نیستم. تحلیل ما از شرایطی که در جامعه داریم این است که جریانی که مشخصاً به دنبال وابستگی است و با اساس نظام مشکل دارد، بنای حضور جدی در انتخابات را ندارد. علیت این امر هم بی توجهی و بی اعتنایی مردم به این طیف در انتخابات گذشته است.
حتی اگر با اغماض شورای نگهبان، این گروه تایید شوند،‌مردم به آنها اعتماد نخواهند کرد. با این حال این گروه در لایحه های پنهان و با پرچمی غیر از فتنه و به ویژه در انتخابات شورها سعی دارند حاضر شوند و در شورای شهر رخنه کنند.
بنده معتقدم انتخابات ریاست جمهوری پیش رو صحنه پر شوری از رقابت بین جریان های معتقد به نظام و با مدل های مختلف کار آمدی عرضه خواهد کرد.

-از گوشه و کنار شنیده می شود که 10 تا 15 نفر هم همین افراد و نزدیکان شان هستند. البته ما با این حرف مخالفیم. رویش انقلاب بیش از این حرف هاست؛ افرادی که قدرت طلب و ریاست طلب نیستند. ما الان در جبهه پایداری مشکلی که داریم، قانع کرن افراد مورد نظر برای کاندیداتوری است. با توجه به شرایط، جبهه پایداری یک کاندیدا را معرفی خواهد کرد و  متناسب با نیاز فعلی برنامه خود را ارائه خواهد داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: