وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۷۶۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
نامه سرگشاده شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای فارس به دبیرکل سازمان همکاری¬های اسلامی؛
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان فارس در واکنش به حوادث دلخراش اخیر برای حجاج در هنگام انجام مناسک حج در عربستان نامه ای سرگشاده خطاب به دبیرکل محترم سازمان همکاری-های اسلامی صادر کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غریو شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی فارس با ارسال نامه ای به دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی خواستار بررسی عوامل این حادثه شدند و نسبت به کلیدداری دولت آل سعود ابراز نگرانی کردند.

در این نامه با اشاره به سخنان امام خمینی *(ره) پیرامون فاجعه خونین در حج ابراهیمی سال 1366 آمده است: پس از گذشت سالها از بیانات نورانی حضرت امام خمینی «ره» بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران رفته رفته برتمام مسلمین جهان عمق نگاه ایشان در مورد خباثت­های رژیم آل­سعود آشکار می­شود امروز نیز بار دیگر کلید داران خانه امن الهی درپی جنگ قدرت این خانه را برای میهمانانش ناامن و با فاجعه بزرگ در مِنا قلب امت اسلام را جریحه­ دار کردند.

این نامه با اشاره به موارد مورد پیگیری توسط دبیر کل سازمان همکاری اسلامی افزوده است :  ما دانشجویان بسیجی دانشگاه­های استان فارس نیز ضمن عرض تسلیت برای بازماندگان وطلب مغفرت و برای جان­باختگان از رئیس و اعضای سازمان همکاری­های اسلامی به عنوان بزرگترین نهاد بین‌المللی اسلامی می­خواهیم تا با تشکیل جلسه فوق­العاده و پیگیری موارد زیر التیامی بر قلب داغ­دیدگان مردم مسلمان جهان اسلام باشند.

1- با توجه به اثبات عدم کفایت آل­سعود در ادوار گذشته دو شهر مقدس مکه و مدینه را از زیر یوغ آل­سعود خارج کرده و با بین المللی اعلام کردن این دو شهر اسلامی- مذهبی، امت اسلامی را عهده­ دار حفظ حرمت آن کنند.

2- مناسک عظیم حج که بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان می­باشد از این به بعد توسط "کمیته ه­ای بین المللی حج"با عضویت تمام کشورهای اسلامی برگزار شود.

3- برای حادثه سقوط بالابر و فاجعه تاسف­بار مِنا کمیته حقیقت­یاب تشکیل و به ابعاد نهان و آشکار آن رسیدگی وحقوق قربانیان و خانواده‌هایشان استیفا گردد.

در پایان این نامه سرگشاده آمده است : درآخر نیز انتظار می­رود دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه وزیر محترم امور خارجه بصورت فعال در این زمینه عمل نموده و در کنار همه­ی تلاش­های دیپلماتیک بین­المللی این مهم را از شخص دبیرکل سازمان همکاری­های اسلامی پیگیری نماید.


* اگر می‌خواستیم به جهان اسلام ثابت کنیم که کلیدداران کنونی کعبه لیاقت میزبانی سربازان و میهمانان خدا را ندارند و جز تأمین آمریکا و اسرائیل و تقدیم منافع کشورشان به آنان کاری از دستشان برنمی­آید، بدین خوبی نمی‌توانستیم بیان کنیم و اگر می‌خواستیم به دنیا ثابت کنیم که حکومت آل سعود، این وهابیهای پَست بی خبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند، به این اندازه که کارگزاران ناشی و بی‌اراده حاکمیت سعودی در این قساوت و بی رحمی عمل کرده‌اند، موفق نمی‌شدیم و حقا که این وارثان ابی سفیان و ابی لهب و این رهروان راه یزید روی آنان و اسلاف خویش را سفید کرده‌اند. صحیفه امام خمینی (ره) جلد ۲۰ - صفحه ۳۵۰


انتهای خبر/224224
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: