وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۳
آیا واقعاً مردم علت را نمی فهمند؟!
با این حساب باید منتظر ماند و دید که آیا برادر محسن، چندی دیگر، در یکی دیگر از همین سفرها که باز هم به بهانه دیدار با مردم و حضور در همایش هایی با انواع و اقسام موضوعات مرتبط با اقتصاد مقاومتی است، از پوستر تبلیغاتی خود، پرده برداری می کند یا نه؟
به گزارش غریو به نقل از شیرازه این روزها محسن رضایی فارغ البال، این طرف و آن طرف کشور را سر می زند. او که مسئولیت اسمی اش، دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام است، گویی حالا به مفسر اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است! هر استانی که می رود، حامیانش همایشی ترتیب داده اند که مستقیم و غیرمستقیم به اقتصاد مقاومتی ربط دارد و برادر محسن هم سخنران اصلی آن برنامه است. او البته هدفش سخنرانی نیست، اصلا او هدف اولش تبیین اقتصاد مقاومتی هم نیست! چه این که اگر این بود، شاید همان مجمع تشخیص فرصت بهتری برای تئوری پردازی و گفتمان سازی این رویکرد اقتصادی می بود.

محسن رضایی اما آمده است که رئیس جمهور شود. برادر محسن معتقد است اگر کاندیدا نشود، به ملت ایران خیانت کرده!

فارغ از این که تلقی او درست است یا غلط و باز هم سوای این که اساسا این مدل احساس تکلیف در چارچوب مشی مسئولین مکتبی جمهوری اسلامی صحیح است و یا نه، یک جمله وی در فرودگاه شهید دستغیب شیراز بسیار قابل توجه است. او ضمن این که هدفش از سفر به شیراز را دیدار با دانشگاهیان عنوان کرد، گفت: «فعالیت‌های تبلیغاتی نارضایتی را بین مردم به‌وجود آورده که باید از نصب پوستر خودداری کرد و به جای عکس امثال من از تمثال مبارک شهدا استفاده شود.»

اما آیا واقعا هدف او دیدار با دانشگاهیان بوده است؟ اتفاقا او در یکی از همین سفرهایی که رفته بود و هدفش هم دیدار با فلان گروه بود، رسما کاندیداتوری اش را اعلام کرد! از قضا در یکی دیگر از همین سفرها که بازهم دیدار با فلان گروه و قشر هدف بود، شعار انتخاباتی اش را اعلام کرد! در دیگر سفری که بازهم برای دیدار با فلان گروه بود، برنامه هایش را هم اعلام کرد! با این حساب باید منتظر ماند و دید که آیا برادر محسن، چندی دیگر، در یکی دیگر از همین سفرها که باز هم به بهانه دیدار با مردم و حضور در همایش هایی با انواع و اقسام موضوعات مرتبط با اقتصاد مقاومتی است، از پوستر تبلیغاتی خود، پرده برداری می کند یا نه؟ (البته چندی پیش یکی از سایت های خبری تحلیلی این کار را برای آقا محسن انجام داده بود!)

از این مهم تر باید منتظر ماند و دید که مجلس و شورای نگهبان در خصوص تکمیل قانون منع تبلیغات زود هنگام انتخابات ریاست جمهوری بالاخره کاری می کنند؟

نکته جالب توجه صحبت چند روز قبل حدادعادل در خصوص یکی از اعضای ائتلاف 2+1 است که گفته بود: قالیباف قول داده ستادهایش را در اختیار گزینه نهایی ائتلاف قرار دهد.

ای کاش کسی بود و سوال می کرد که ستاد تبلیغاتی یک نامزد انتخابات چگونه قبل از انتخابات فعال است؟ و آیا راه اندازی این ستادها جزو برنامه های شهرداری و شهردار تهران است؟ و اصولاً همه این اتفاقات از کدام منبع و با کدام توجیه رخ می دهد؟

برخی نامزدها هر کاری که یک کاندیدای رسمی برای تبلیغات لازم باشد انجام داده اند و فقط ثبت نام رسمی برای حضور در انتخابات، باقی مانده است!

از موضوع پایبندی عملی به قانون در نامزدهای پذیرش مسئولیت خطیر ریاست جمهوری که بگذریم، به خوبی در می یابیم که نوع نگاه دسته ای از این افراد به مردم و رای دهندگان چگونه است. وقتی دلیل رفتار آنان مثل روز روشن است و در برابر دوربین ها و پشت تریبون رسما اعلام می کنند که این کار ما تبلیغاتی نیست با این تصور که مردم فاقد درک هستند و نمی فهمند، باید پرسید که دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباستان را؟


نام:
ایمیل:
* نظر: