وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۸۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۴
علی ریاحی، فعال دانشجویی دانشگاه شیراز
یکی از بارزترین نماد های طاغوت ،روحیه اشراف زدگی طاغوتی است که مع الاسف بعد از انقلاب نیز همچنان در برخی مسئولان نظام ریشه دوانده است.
پایگاه خبری تحلیلی دانشجویان فارس / بی شک یکی از بارزترین نماد های طاغوت ،روحیه اشراف زدگی طاغوتی است که مع الاسف بعد از انقلاب نیز همچنان در برخی مسئولان نظام ریشه دوانده است. درست است که عده ای از اینان خود را مالک و سهام دار اصلی انقلاب می دانند امادر حقیقت اساس بنیان انقلاب برای اینان چیزی جز تغییر افراد و باقی ماندن همان سبک جکومت داری بر مردم نبوده است.این طبقه از یکسو دور تا دور خود را حصار امنی ترسیم نموده و مردم را با انواع روش های گوناگون از نزدیک شدن به این حصار بیم می دهند واز سوی دیگر با اقسام روش ها به تحقیر مردم و خرد کردن عزت آنان می پردازند.

در این جرگه مردم آن زمانی اعتبار می یابند که کاسه لیس اشراف باشند و به نفع آنان موضع بگیرند و رای دهند و اگر خدای ناکرده از اطاعت الیت اشراف زدگان کاخ نشین سرباززنند در نزد آنان بی اعتبار ترین مردمان هستند.اینان اگر بر مصدر حکومت نشینند که حق ذاتی،مورثی و ابدی شان راتحصیل کرده اند واگر روزی توسط مردم از قدرت برای مدتی کنار گذارده شوند حق شان مغضوب،وباید برای احقاق این حق غصب شده آتش بر خرمن مال و جان مردم نهاده وامنیت را از آنان گرفته و با دشمنان همدست شده تا در نتیجه مردم نقره داغ شده و دیگر غلط اضافی نکنند. طبقه اشرافی هرسیاستی که ناظر بر مردم وبه نفع خلق الله بوده را تورم زا،خلق الساعه،فلاکت بار،صدقه ای،رابین هودی و.... میداند ودرعوض هرگاه خود کاری را بدست گرفته،با اعمال روش های مالکانه و تبخترآمیزخود،به تقویت قدرت اشرافیان دست زده وعموم مردم را تضعیف و تحقیر کرده است.

در ادامه یادداشت تنها به مواردی چند از این توهین ها اشاره می کنیم و قضاوت را به خوانندگان عزیز وامیگذاریم:

1- به عنوان مثال جناب هاشمی اگر در انتخابات مردم به فکر ایشان رای دهند آن انتخابات را دموکراتیک ترین انتخابات میدانند واگر مردم بر علیه ایشان رای دهند آن را تقلب می نامند. جایی دیگر ایشان میفرمایند:(در راه توسعه اگر عده ای هم زیر چرخ دنده های توسعه له شوند عیبی ندارد.) ویا در جایی دیگر در توهینبه منتقدین خود آنان را کلاغ خطاب میکند ویا در وصف آنان میفرمایند:(عده ای دیروز در کوچه های روستایشان میگشتند اما امروز انقلابی شده اند.)

2- آقای روحانی هم در این قضیه دستی پر دارد وبارها مردمی را که به ایشان انتقاد داشته اند را با القابی چون بیسواد،بی شناسنامه،عصر هجری،بزدل سیاسی،ترسو،افراطی،تندرو،کاسب تحریم،بی تدبیر و.... خطاب کرده اند ویا آنان را به جهنم حواله داده اند.

3- حسین مرعشی از یاران هاشمی میفرمایند:(اگر کسی از تکرار دولت های نهم ودهم تنش نلرزد یک ایرانی با شرف نیست.)

4- استاندار فعلی سیستان وبلوچستان:(عقل مردم استان در همین حد است ویکی از دلایلی که استان پیشرفت نمی کند همین امر است.)

5- محمد خاتمی:(بسیاری از ایرانیان طالب حقوق بشرند ولی فرهنگ و شعور آن را ندارند.) ویا در جایی دیگر ایشان مردمی را که در صف سهام عدالت بودند را به لشکر قابلمه به دستان تعبیر میکند.

6- محمد باقر نوبخت:(ما هیچگاه دلمان با منتخب مردم در سال 84 و 88صاف نبوده و نتوانسته ایم او را به عنوان رئیس جمهورمردم قبول کنیم.)

7- علی مطهری:(ما مردم خود را میشناسیم اگر الان بگوییم که فلان جا جارو توزیع میشود همه می آیند و صف میبندند.)

8- رجبعلی مزروعی از نمایندگان مجلس ششم:(اگر مرگ موش هم توزیع شود مردم برای گرفتن آن صف می بندند.)

9- سریع القلم:(چرا صدا و سیما از یک لبو فروش یا راننده تاکسی که تمام روز سرگرم حل مشکلات معیشتی است،درباره جریان هسته ای سوال میکند.)

10- ترکان ابوالمشاغل دولت:(شما فکر میکنید که یک نفر در مملکت وجود دارد که بگوید من قانون را قبول ندارم،بلکه این یک جریان مشخص بود که قانون را قبول ندارد و اکنون اینان 5/49درصد آرا را شامل می شوند.)

11- روزنامه اعتماد بعد از شروع سفر های استانی:(این روزها شاید همدلانه تر بتوان حکایت غریب احتیاج وآواز دلفین ها را به حکایت غریب تر احتیاج و نیاز ملتی که اینک به گرد رئیس جمهورشان در سفر های استانی حلقه می زنند تعمیم داد.)

12- کرباسچی در واکنش به عدم انصراف مردم از یارانه این بیان میدارد :(متاسفانه جامعه ما به سمتی پیش می رود که مردم به خاطر مسائل اقتصادی دروغ بزرگی را به دولت بگویند و مقابل در خواست دولت به لجاجت بپردازند.)

اینها همگی بخش کوچکی از توهین های این جماعت اشراف زده به مردم ایران است و اینها همگی در حالیست که چه زیبا خمینی کبیر فرمود:(من به جرئت میگویم مردم ایران در این زمان از مردم حجاز در زمان رسول الله واز مردم کوفه در زمان علی (ع) برترند.) ای کاش کمی به جای از امام گفتن و ذکر خاطره های کذایی از ایشان،کمی هم سیره امام را نصب العین زندگانی خود قرار میدادیم و از این امام بزرگوار که همواره خود را خادم و نوکر ملت معرفی می کرد یاد میگرفتیم هیچ زمانی مقامی برتر نسبت به مردم نداریم بلکه نوکران و بدهکاران این صاحبان انقلاب هستیم نه طلبکاران آنان.

والعاقبته اللمتقین


خاندان سالاری واشرافیت به جای ارزش مردم گرایی

انتهای خبر / 224224


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: