وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های فرهنگیان فارس طی نامه ای سرگشاده به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی :
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی پردیس ها و واحدهای دانشگاه فرهنگیان استان فارس طی نامه ای سرگشاده به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور ضمن گلایه از سخنان غیر کارشناسانه استاندار فارس، خواستار پیشرفت و ثبات هر چه بیشتر دانشگاه فرهنگیان با انتصاب ریاست این دانشگاه شدند .

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی غریو، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی پردیس ها و واحدهای دانشگاه فرهنگیان استان فارس طی نامه ای سرگشاده به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور ضمن گلایه از سخنان غیر کارشناسانه استاندار فارس، خواستار پیشرفت و ثبات هر چه بیشتر دانشگاه فرهنگیان با انتصاب ریاست این دانشگاه شدند .


متن این نامه بدین شرح است :


بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از چیزهایی که در آموزش‌ و پرورش خیلی مهم است، همین دانشگاه فرهنگیان است؛ همین که این جوان های عزیزمان، [یعنی‌] دانشجومعلّم‌ها، آنجا هستند. این بسیار مهم است.

هرچه می توان باید برای این مجموعه سرمایه‌گذاری در توسعه‌ی کمّی و کیفی کرد؛ با همان معیارهای متعالی که برای معلّم لازم است. دوره‌های آموزش کوتاه‌ مدّت هم می گذارند که البتّه اینها خیلی کارساز نیست

امام خامنه‌ای(مدظله العالی) 13/2/95

اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی

سلام علیکم

دانشگاه فرهنگیان یا به تعبیر قدیمی آن مراکز تربیت معلم دانشگاهیست که همواره در زمان حیات پربرکت امام راحل عظیم الشان (ره) مورد تاکید ایشان بوده و بعد از ایشان نیز مورد توجه و عنایت خاصه ولی امر مسلمین امام خامنه ای(مدظله العالی)قرار گرفته است به طوری که معظم له در چهار سال گذشته هر سال بر رسالت این دانشگاه و توجه به آن تاکید نموده اند.

متاسفانه در سه سال گذشته به علت نگاه هزینه ای و مصرفی عده ای از مسئولین دولتی ،تیر های سهمگین بی توجهی و تضعیف به سمت این مرکز مهم علمی-تربیتی روانه شده است. یک روز وزیر آموزش و پرورش آن را مورد بی مهری قرار می دهد، یک روز فردی از بیرون دانشگاه به آن توهین می کند.

با نهایت تاسف در چند روز گذشته استاندار فارس در دولت تدبیر و امید، جناب آقای افشانی در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش فارس در حضور وزیر جدید آموزش و پرورش در سخنانی غیرکارشناسانه، شتابزده و حیرت انگیز اظهار میدارد که دانشگاه فرهنگیان در کشور باید تعطیل شوند.

ایشان به این سخن بسنده نکرده و میگوید آموزش و پرورش با این روند دانشگاه فرهنگیان نابود میشود و از آمادگی جهت برگزاری دوره‌ های کوتاه مدت سخن میراند.

این جملات از رییس هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان یک استان بعید است، صحبت هایی که نه تنها کمکی به دانشگاه نمیکند بلکه دانشگاه فرهنگیان را به حاشیه میراند.

آری اگر دانشگاه فرهنگیان هنوز جایگاه خود را در میان دانشگاه های علم محور کشور پیدا نکرده، اگر دانشگاه فرهنگیان عمیقاً به عنوان منشا فکری المپیاد های علمی-تربیتی خود را مطرح نکرده دلیلش نه خود دانشگاه که مسئولین بی دغدغه ای است که امروز در جایگاه شاکی در جامعه حاضر می شوند، جایگاهی که باید به متهم تغییر عنوان دهد.

جناب آقای افشانی که خود به عنوان رییس هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان تاکنون حتی یک بار در میان دانشجو معلمان دانشگاه حاضر نشده اند تحقیر دانشجومعلمان را تا آنجا پیش بردندکه فرمودند: این دانشجویان زمانی دانشگاه فرهنگیان را انتخاب می­کنند که موفق به راهیابی به دانشگاه های معتبر نمی شوند، در اینجا لازم است ایشان و اندک همفکرانشان رتبه های کنکور دانشجومعلمان را بررسی کنند تا متوجه شوند که اکثریت از رتبه های بسیارخوبی برخوردارند، هم چنین اگر از نظرات دانشجومعلمان مطلع بودند متوجه می­شدند که بسیاری از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، معلمی را دراولین اولویت های انتخاب رشته قرار داده اند.

علامت سوالی در ذهن فرهنگیان و بخصوص دانشجومعلم ها شکل گرفته؛ شما که با اظهاراتتان خودتان را دلسوز آموزش و پرورش کشور نشان داده چرا راه را اشتباه رفته اید و به جای اعتراض به فساد مالی 8 هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان، بر تعطیلی دانشگاه فرهنگیان تاکید کرده اید!

از آنجا که تنها راه حل اصلاح آموزش و پرورش، تربیت معلمانی مطابق معیار اسلام و انقلاب از طریق دانشگاه فرهنگیان از طریق دوره های بلند مدت آموزشی است، اگر نگران وضعیت علمی دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش هستید چرا به جای حل مشکلات و توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان بر تعطیلی این دانشگاه که منجر به متضرر شدن هرچه بیشتر آموزش و پرورش می شود تاکید کرده اند؟

ما دانشجو معلمان با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری ضمن تلاش جهادی در جهت بهسازی علمی- تربیتی خود، اعلام میداریم مسئولین دولتی باید با مدنظر قرار دادن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، هرچه بیشتر در توسعه کمی و کیفی و تقویت دانشگاه فرهنگیان همت نهاده و از اعمال نظرهای شخصی و غیر اصولی خودداری نمایند و بدانند که دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان با این طعنه ها دلسرد نمی­ شوند .

در پایان از تمامی مسئولین امر به ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستاریم در جهت پیشرفت و ثبات هر چه بیشتر دانشگاه فرهنگیان در اولین فرصت نسبت به انتصاب ریاست این دانشگاه اقدام نمایند.

والسلام

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی پردیس ها و واحدهای دانشگاه فرهنگیان استان فارس
انتهای پیام / 224224

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: