وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
حسین فرخ/در فتنه سال 88 که خواص وقت جامعه با خط گیری های واضح و روشن از مخالفین نظام در داخل و خارج، عمدا و یا سهو وارد بازی شدند که نتیجه ی آن چیزی جز خیانت به مردم شریف ایران نبود.

به گزارش   پایگاه خبری تحلیلی غریو، حسین فرخ، دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پاسخ به این سوال که رابطه خواص و مردم در جامعه چگونه معنا می شود گفت: همواره از ابتدای تاریخ بشریت تا کنون عامه مردم جامعه دنبال روی خواص خود بودند که مصادیق بارز آن به کررات وجود دارد که این طبعیت از خواص هم میتواند مسبب خیر شود و هم شر.

دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز درخصوص چگونگی آغاز فتنه در سال 88 و واکنش مردم به آن اتفاقات تشریح کرد: در فتنه سال 88 که خواص وقت جامعه با خط گیری های واضح و روشن از مخالفین نظام در داخل و خارج، عمداً و یا سهواً وارد بازی شدند که نتیجه ی آن چیزی جز خیانت به مردم شریف ایران نبود.

فرخ ادامه داد: آن خواص از طریق بهانه قرار دادن انتخابات فتنه ای در سر پرورانده بودند که اصل نظام را نشانه رفته بودند. در بدایه قضیه بخشی از مردم، چهره پشت پرده این خواص را نشناخته بودند و ناخواسته وارد بازی شدند که از فجایع و سهم خواهی ها و قدرت طلبی آن مطلع نبودند و با گذر زمان، مردم به این شناخت رسیدند و کم کم از این جریان فتنه گر فاصله گرفته و مخالف خود را علنی کردند .

وی در ادامه به نقش مردم در خنثی سازی فتنه اشاره کرد و افزود: حضور انقلابی مردم در زمانی پررنگ شد که جریان فتنه گر مقدسات مردم را نشانه رفت و آن زمان بود که خون مردم به جوش آمد و از سر نگرانی نسبت به آینده نظام و انقلاب و اسلام، خودجوش در راهپیمایی مشتی کوبنده بر دهان فتنه گران داخلی و خارجی زدند که هنوز پس از گذشت چندین سال از این حماسه، فتنه گران نتوانستد دهان بگشایند.

دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: پر واضح است زمانی که مردم به شناخت رسیدند و با حرکت بابصیرت خود، مرگ جریان فتنه را رقم زدند که نقش اصلی را در این قضیه خود مردم ایفا کردند اما نمی توان از نقش بعضی از خواص قدرت طلب در شکل گیری این فتنه و دیگر خواص اسلام گرا در روشنگری این جریان فتنه گر غافل شد.

فرخ در ادامه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و اصل هدف فتنه فرهنگ جامعه بود افزود: هر چند که در طی چند ماه پر آشوب خسارت های مالی سنگینی به اقتصاد داخلی و خارجی کشور وارد شد و هزینه هنگفت مالی را بر دولت و مردم وارد کرد و حتی روابط سیاسی و بین المللی را تحت تاثیر خود قرار داد اما هزینه ی غیر قابل برگشتی که قابل جبران نبوده و نیست، خسارات فرهنگی ایست که بر جای گذاشته است. اما بواسطه اینکه فرهنگ ایرانی و اسلامی ما زیربنای انقلاب است و این فرهنگ اجین با پوست و خون مردم است نتوانستند به مقاصد شوم خود برسند.

دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به نقش دانشگاه در تحولات یک کشور گفت: دانشگاه مبدا همه تحولات است یعنی اگر قرار باشد اتفاقی در جامعه رخ بدهد اگر منشا دانشگاهی داشته باشد راحت می تواند به نتیجه برسد.

فرخ با بیان اهمیت نقش دانشگاه در جامعه، بیان کرد: افرادی در سال 88 سعی داشتند که فتنه را به دانشگاه کشیده و با استفاده از پتانسیل دانشگاه و دانشجو، نظام را هدف قرار دهند اما آن زمان دانشجوی بیدار مانع از این ورود و سوء استفاده شدند که یکی از علل به نتیجه نرسیدن این فتنه همین بیداری دانشجویان در آن زمان بود.

وی در پایان به اهمیت نقش دانشگاه و نخبگان در مقابله با توطئه های امروز دشمنان تاکید داشته و افزود: بعد از سال 89 و لطف نظام به برخی از فتنه گران و عدم مجازات آنان با وجود مشخص بودن جرم و خیانت، سعی بر آن دارند که با وارد شدن به محیط دانشگاه باعث تغییر و همسویی فکری دانشجو با خود شوند. در این بین دانشجوی فهیم و با بصیرت با شناسایی فتنه گران و وابستگان آنان باید مانع از ورود آنان چه در مقام مسئول و چه به عنوان سخنران و استاد به دانشگاه شوند و مانع از کثیف شدن فضایی پاک و مقدس دانشگاه با قدوم منحوس آنان شوند

انتهای خبر / 224224

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: