وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۸۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۳
تشکل های دانشجوییسراسر کشور برای مواجهه با جریان فتنه و خنثی‌سازی فتنه 88 با برگزاری مناظرات، سخنرانی‌ها و سایر روش‌های میدانی٬ شکاف عمیق حاصله از جنگ نرم دشمن را کاهش دادند و توانستند با روشنگری دانشگاه‌ها را به فضای آرام بازگردانند و از کیان دانشگاه حفاظت کنند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غریو، تشکل های دانشجویی سراسر کشور برای مواجهه با جریان فتنه و خنثی‌سازی فتنه 88 با برگزاری مناظرات، سخنرانی‌ها و سایر روش‌های میدانی٬ شکاف عمیق حاصله از جنگ نرم دشمن را کاهش دادند و توانستند با روشنگری دانشگاه‌ها را به فضای آرام بازگردانند و از کیان دانشگاه حفاظت کنند، 

انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری سرمنشاء حوادثی شد که از ابعاد مختلف درخور تامل و بحث است. حماسه حضور 400 میلیونی مردم در انتخابات آزاد، سالم و رقابتی ریاست جمهوری گام نوینی در ثبت نظام سیاسی کشور به عنوان سندی افتخارآمیز در خصوص پشتوانه مردمی به تثبیت رساند اما از شنبه پس از انتخابات، کاندیداهای شکست خورده به طرح شایعه تقلب در انتخابات پرداخته و با کشاندن طرفداران خود به خیابا‌ن‌ها باعث بروز حوادث ناگواری شدند که دامنه آن تا 8 ماه بعد نیز ادامه داشت و رسانه‌ها، خبرگزاری‌های و شبکه‌های خارجی نیز دست به کار شدند و با فرستادن عاملان خود در درون آشوبگران هم به بزرگ شدن فتنه کمک کردند و هم در فضای سایبری و ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی به شدت علیه شخصیت‌ها و نهادهای انقلابی تبلیغ کردند.

در چنین فضایی، تشکل‌های دانشجویی با درک نسبتاً دقیق از حوادث آینده چند هفته قبل از برگزاری انتخابات سعی در کاهش شکاف به وجود آمده میان عین و ذهن طرفداران کاندیدای شکست خورده در انتخابات بود تا از بار ضربات بعدی که اجتناب‌ناپذیر بود، بکاهد. در این بین بسیج دانشجویی٬ اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان٬ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با برگزاری مناظرات، سخنرانی‌ها و سایر روش‌های میدانی تا حد توان از شکاف عمیق حاصله از جنگ نرم دشمن کاست. اما پس از برگزاری انتخابات و بروز فتنه، حمایت از انقلاب اسلامی در شاخصه‌های مختلف پیگیری می‌شد:


1ـ حضور در راهپیمایی‌ها در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقابله با جریان فتنه


2ـ روشنگری در محیط دانشگاهی و برپایی تجمعات دانشجویی ـ مردمی

 تلاش تشکل‌های دانشجویی برای روشنگری در فتنه 88


بسیج دانشجویی در همان ابتدای امر با صدور بیانیه‌ای در خصوص اردوکشی‌های خیابانی هشدار داد و به این ترتیب بیانیه بسیج دانشجویی 313 دانشگاه کشور در مورد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد که در بخشی از آن آمده بود: «رهبری مردم و گفتمان انقلاب و امام (ره) پیروز این انتخابات و جریان تجدید نظر طلب، قدرت‌طلبان، جریان‌های مخالف و معاند و قدرت‌های سلطه‌گر که در رویای انقلاب مخملی در ایران اسلامی بودند شکست خوردگان این انتخابات هستند.» این بیانیه می‌افزاید: «قدرت‌های بیگانه با طراحی عوامل خود در داخل کشور تحت لوای کمیته‌های موسوم به "کمیته ایکس" و با همراهی رسانه‌های بیگانه سعی داشتند ملت را از مسیر انقلاب منحرف سازند که این توطئه شوم نیز با درایت رهبری و هوشمندی مردم ناکام ماند اما قضیه به اینجا ختم نشد و آنها با تدارک آشوب‌های خیابانی و دروغ پردازی و سوء استفاده از احساسات جوانان و با فتوای مدعیان قانون و قانون مداری، درصدد پیگیری پروژه‌ای جدید با عنوان تقلب 11میلیونی و مقاومت در برابر اراده و رای ملت در انتخابات هستند. در مقابل باید گفت که این پروژه ـ که بیشتر به طنز شبیه است ـ نیز با ضرب و شست محکم مردم هوشیار و همیشه در صحنه ایران به شکست خواهد انجامید...»

بسیج دانشجویی با نگاهی جامع‌الاطراف تمامی ریشه‌ها و حامیان راه‌اندازی آشوب را مدنظر قرار داده بود. ورود منسوبان شخصیت‌های طراز اول نظام مانند هاشمی رفسنجانی به عرصه حمایت از اغتشاشگران غیرقابل قبول فتنه 88 بود که مورد توجه دانشجویان بسیجی قرار گرفت.

تجمع دانشجویان، تشکل‌های دانشجویی و اقشار مردم با محوریت تشکل‌های دانشجویی در اعتراض به آشوبگران و اغتشاشات و در حمایت از بازداشت و محاکمه مهدی و فائزه هاشمی در مقابل دادستانی تهران واقع در میدان 15خرداد از جمله حرکات ارزشمند این تشکل‌ها در روزهای پس از برگزاری انتخابات بود.

احسان یاوری دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ طی سخنانی در جمع تجمع‌کنندگان، از دستگاه قضایی و دادستانی خواست تا "با عوامل اغتشاش و آشوب و گردانندگان آنها به صورت قاطع برخورد کنند." همچنین در ادامه این تجمع محمد محمدی مسعودی دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل طی سخنانی با اشاره به حوادث چند روز گذشته و برخی اغتشاشات اظهار داشت: «هاشمی رفسنجانی پیش از انتخابات در نامه‌ای به مقام معظم رهبری گفت که آتشفشان‌هایی از درون اجتماعات انتخاباتی در میدان‌ها، خیابان‌ها  و دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم... بنابراین فرمان آشوب‌ها را هاشمی رفسنجانی صادر کرد ما به آقای هاشمی رفسنجانی اعلام می کنیم آتشفشان‌هایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شود سال‌هاست که شکل گرفته و اگر این بار نیز مانند 23 تیر 78 شعله‌ور شود نه تنها این فشفشه‌های خیابانی را جمع می‌کند بلکه دودمان مفسدان و حامیان مفسدان را نیز به آتش خواهد کشید.»

 اعتراض دانشجویان در مقابل سفارتخانه‌ کشورهای غربی 


با افزایش جنگ روانی شکست خوردگان انتخاباتی که از طرف رسانه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی دولت‌های غربی حمایت کامل می‌شد و با علنی شدن اظهارات مداخله جویانه رهبران سیاسی چند کشور غربی به ویژه امریکا به نفع ورشکستگان سیاسی داخلی، دانشجویان عضو اتحادیه‌های دانشجویی با حضور در مقابل سفارتخانه‌های انگلیس و فرانسه مراتب اعتراض شدید خود را به این دولت‌ها اعلام کردند.

دانشجویان در طی مسیر سفارتخانه‌های انگلیس و فرانسه شعارهایی همچون "مرگ بر انگلیس"، "مرگ بر امریکا"، "مرگ بر صهونیسم" ، "مرگ بر فرانسه" ، "مرگ بر سارکوزی صهوینست" و ...  را سر می‌دادند. در پایان این تجمع نیز بیانیه پایانی دانشجویان قرائت شد که در بخشی از آن آمده است: «ما دانشجویان مسلمان ضمن اعلام انزجار از دخالت دولت فرانسه در امورات داخلی ایران به وزارت خارجه فرانسه اعلام می‌کنیم معدود افرادی که شما آنها را طرفداران جامعه مدنی نامیدید عقبه استکباری شما در این کشور هستند که به غارت و تخریب اموال عمومی می‌پردازند. آنها نیز مانند شما از رای 40 میلیونی ما شوکه شده اند و ما با صراحت به شما اعلام می‌کنیم از این آئینه تمام‌نمای دموکراسی در ایران عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.»

نامه دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه تهران


با پافشاری کاندیدای متوهم انتخابات بر موضع‌گیری‌های غیرواقع بینانه خود، دانشکدهای حقوق شش دانشگاه تهران در تاریخ 10 تیرماه 88 طی اقدامی حقوقی و با هدف تشویق قوه قضائیه به برخورد جزایی با مسببان اغتشاش و تخریب، طی نامه‌ای خواستار برخورد قانونی با موسوی شدند.

از سوی دیگر، ناکامی جریان فتنه در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده باعث شد جریان موسوم به جنبش سبز برای جلوگیری از مرگ خود در هر مناسبت با غوغاسالاری تزریقی خود را زنده جلوه دهد. 13آبان در تکاپوی رسانه‌ای کشورهای بیگانه و سران فتنه داخل و خارج از راه رسید و راهپیمایی عظیم این روز با شکوه‌تر از همیشه برگزار شد.

همزمان با حضور بی‌سابقه مردم تهران در راهپیمایی 13آبان گروهی از اغتشاشگران با تجمع در مناطقی از شهر تهران و با سردادن شعارهایی در حمایت از سیاست‌های امریکا و رژیم صهیونیستی به اموال عمومی و نیروهای انتظامی حمله‌ور شدند. حضور در حواشی مراسم 13آبان و طرح شعار "نه غزه نه لبنان" از جمله دیگر اقدامات فتنه‌گران بود که باعث ناکامی بیشتر سران فتنه شد.

در روز 11آذر88 دانشجویان عضو بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و دفتر تحکیم وحدت مقابل سفارت انگلیس در تهران تجمع کردند و ضمن اعتراض به ورود نیروهای انگلیسی به آب‌های ایران از دولت انگلیس خواستند که آرش حجازی، قاتل ندا آقا سلطان را به منظورمحاکمه در دادگاهی صالحه به ایران تحویل دهد.

بعد از شکست پروژه‌های دشمنان نظام در 13آبان و اخراج سران فتنه از محل راهپیمایی ضد استکباری ، طرح‌ها و نقشه‌های آنان این بار در 16آذر نیز با شکست وسیعی مواجه شد.

 تلاش ناموفق جریان فتنه برای جذب تشکل‌های دانشجویی 


پس از مقدمه چینی‌های فراوان در روزهای منتهی به 16آذر بیانیه هفدهم موسوی در تاریخ 15 آذرماه 88 صادر شدکه در بخشی از آن نوشته شده بود: «جنبش دانشجویی در تاریخ معاصر ما همواره حاوی گزارش‌هایی از شکل‌گیری جریان‌های عمیق سیاسی اجتماعی در متن جامعه بوده است. این نقشی است که اگر حاکمان با درایت برخورد می‌کردند می‌توانست و می‌تواند برای عبور کم هزینه به سمت توسعه و پیشرفت بیشترین بهره‌ها را برساند؛... برادران ما! اگر از هزینه‌های سنگین و عملیات عظیم خود نتیجه نمی‌گیرید شاید صحنه درگیری را اشتباه گرفته‌اید؛ در خیابان با سایه می‌جنگید حال آنکه در میدان وجدان‌های مردم خاکریزهایتان پی‌در پی در حال سقوط است 16آذر دانشگاه را تحمل نمی کنید 17آذر را چه می کنید؟18آذر را چه می کنید؟»

در پاسخ بسیج دانشجویی در بیانیه‌ای مشترک با جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران اعلام کرد: «انتخابات اخیر ریاست جمهوری که به حق نماد وحدت و مظهر قدرت ملی بود برخی فرصت‌طلبان را به طمع انداخت تا با غبارآلود کردن فضا از دانشجویان برای رهبری فتنه‌های خویش بهره گیرند و دل در گروه روزهایی چون روز دانشجو داشته باشند. اینک در روز دانشجو ما دانشجویان با هوشیاری خود پایان طمع‌ورزی آنها را مژده می‌دهیم و اعلام می‌کنیم که دانشگاه بازیچه مقاصد تفرقه افکنانه سیاسی نخواهد شد.»

تجمع 4000 نفری دانشجویان ولایتمدار در دانشگاه تهران و سردادن شعار توسط تنها 200ـ 300 نفر از هواداران جریان سبز در برابر این جمعیت عظیم نشان داد برخلاف ادعای سرکردگان نهضت آزادی و شبکه‌های برانداز، دانشجو و دانشگاه در چارچوب دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی مصمم هستند. این درحالی بود که اغتشاشگران و فتنه‌جویان با هتک حرمت به امام راحل اقدام به آتش زدن عکس ایشان کردند که خیلی زود این خبر در خبرگزاری‌های مختلف منتشر شد که فتنه‌گران با واکنش قاطعانه دانشجویان و مردم مواجه شدند.

واکنش تشکل‌های دانشجویی به هتک حرمت امام(ره)


در دنباله اغتشاش فتنه‌گران، هتاکی جریان فتنه نسبت به تصویر امام (ره) موج عظیمی از اعتراض به این جریان در میان اقشار مختلف مردم برانگیخت. شهرهای مختلف ایران در روزهای بعد از 16آذر شاهد برگزاری راهپیمایی‌ها، تجمعات و صدور بیانیه از سوی گروه‌های سیاسی و مردمی مختلف در محکومیت این اقدام بی‌شرمانه بود. اتحادیه‌های دانشجویی نیز در همراهی با سایر اقشار طی اقدامی مشترک بیانیه‌ای صادر کردند. در این بیانیه که به امضای دفتر تحکیم وحدت، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی رسیده بود ضمن محکوم نمودن هتاکی اعلام شده بود که دانشجویان برای اعتراض به این هتک حرمت در حرم امام خمینی (ره) تجمع خواهند کرد.

عصر روز 16آذر همزمان با خروج فائزه هاشمی از ساختمان علوم انسانی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، عده‌ای از دانشجویان از حرکت خودروی وی جلوگیری کردند. فائزه هاشمی در حاشیه مراسم روز دانشجو و سخنرانی در جمع تعدادی از حامیان موسوی از تلاش وی برای ایجاد و گسترش آشوب در جامعه پرده برداشت. همچنین عصر روز 16آذر جمع زیادی از دانشجویان ولایی و تعدادی از حامیان موسوی تجمعاتی در دانشگاه امیرکبیر تهران برگزار کردند.

در 19آذر ماه 1388 جمعی از دانشجویان ولایتمدار طی اطلاعیه‌ای اهانت به ساحت بینانگذار جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم 16آذر از سوی جریان فتنه را به شدت محکوم کردند. در این اطلاعیه تاکید شده بود که دانشجویان ولایتمدار کشورمان امشب در مساجد و تکایا به سوگواری می‌پردازند و فردا نیز پس از پایان نماز جمعه با برگزاری راهپیمایی اقدام اهانت‌آمیز عوامل فتنه را محکوم خواهند کرد. پس از پخش تصاویر پاره کردن عکس امام خمینی(ره) از سوی دشمنان داخلی و عناصر ضد انقلاب، جریان سبز به جای محکوم کردن و اعلام برائت از این اقدام موهن این تصاویر را ساختگی اعلام کرد.

واکنش دانشجویان به اهانت فتنه‌گران به مقدسات اسلامی


جریان فتنه هیچ حد و مرزی را در هتاکی به مقدسات باقی نگذاشت. این بار با راه‌اندازی آشوب در روز عاشورا و هتاکی نسبت به عزاداران و پرچم‌هایی که با نام مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت عباس بن علی(ع) مزین بود آتش خشم را در دل میلیون‌ها ایرانی عاشق حضرات معصومین(ع) برافروخت. درواقع قرار گرفتن جریان کودتای سبز در برابر روز بسیار مقدس و محترم عاشورا و توهین‌های بسیار زشت به نمادهای مقدس این روز و حمله و تخریب اموال هیئت‌های مذهبی برای همیشه جنین فتنه را سقط کرد.

تشکل‌های دانشجویی نیز ضمن همراهی با سیل خروشان مردم معترض به این اقدام ننگین با صدور بیانیه‌ها و اعلام مواضع این هتاکی بی‌شرمانه را محکوم کردند. در این رابطه بسیج دانشجویی به همراه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، دفتر تحکیم وحدت، جامعه اسلامی دانشجویان و جنبش عدالتخواه دانشجویی طی بیانیه‌ای در اعتراض به حرمت‌شکنی حامیان فتنه در روز  عاشورای حسینی، سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «این انقلاب در سی امین سال عمر خویش شاهد صحنه‌هایی بود که دل هر عاشق دلسوخته‌ای را به درد می‌آورد. آنانی که در طی این سی سال از هیچ تلاشی برای زخمی کردن این بنای الهی فروگذار نکرده بودند حال زشتی و پلیدی را به اوج رسانده و در کمال وقاحت در خیابان‌های امام خمینی(ره)‌القرای جهان اسلام چنان به مقدسات اسلامی توهین نمودند که زبان از بیان آن الکن است و چه بگوییم از این همه درد و رنجی که به اسلام رفت! چه بگوییم از حسینی که دوباره به مسلخ رفت! و حقا که حسین همچنان مظلوم است!» نویسندگان این بیانیه در ادامه تصریح کردند: «اینک دست استکبار جهانی از آستین کسانی بیرون آمده است که با جسارت تمام مقدس‌ترین اصول اسلامی را مورد هتک قرار می دهند. اینان همان‌هایی بودند که پیش از این با رفتار منافقانه خود و به نام اسلام‌خواهی و دفاع از گفتمان امام به زعم خویش در پی مصادره مقدس‌ترین نمادها و شعارهای اسلامی بودند اما اکنون با جسارت به آستان قرآن کریم و امام حسین (ع) نقاب از چهره منافقانه خود برداشتند و طینت خبیث خویش را نشان دادند.» در بخش پایانی این بیانیه تاکید شده است: «ما تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور در محکومیت این حرکت شنیع همنوا با امام زمان (عج)  و نائب برحق مقام عظمای ولایت در سوگ می‌نشینیم و روزهای 11،12 و13 محرم الحرام را عزای عمومی اعلام می‌کنیم»

در نمونه‌ای دیگر از اعلام مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد با صدور بیانیه‌ای خواستار برخورد قاطعانه با سران فتنه شدند. تشکل‌های دانشجویی همچنین با برگزاری تجمع مقابل قوه قضائیه خواستار برخورد با سران فتنه و حرمت‌شکنان روز عاشورا شدند. بدین ترتیب اعضای بسیج داشنجویی، دفتر تحکیم وحدت، جنبش عدالتخواه دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل دانشجویان سراسر کشور در پی اهانت‌های صورت گرفته در روز عاشورای حسینی به مقدسات دینی از سوی حامیان موسوی در مقابل قوه قضائیه تجمع کردند.

دانشجویان  حاضر در این تجمع سربندهایی با مضمون «لبیک یا خامنه ای» بر پیشانی‌های خود بسته بودند و برخی از دانشجویان نیز کفن پوش در این تجمع حاضر شده بودند. در این تجمع علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران، محمودی نماینده بسیج دانشجویی، مهدی عباسی مهر دبیر وقت تشکیلات دفتر تحکیم وحدت، محمد افکانه دبیر وقت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و علیرضا آرانی‌نژاد دبیر وقت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به ایراد سخنرانی پرداخته و سپس دانشجویان با قرائت قطعنامه پایانی به تجمع خود پایان دادند.

در دی 88 ، دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در انتظار پاسخ ریاست دانشگاه آزاد  به دلایل عدم برخورد با فائزه هاشمی بودند. اسناد و مدارکی که توسط تعدادی از دانشجویان از سران اغتشاشات ایام پس از انتخابات در واحد علوم و تحقیقات جمع آوری شده بود در اختیار مسئولان مربوطه در این واحد قرار گرفت اما به گفته برخی دانشجویان این دانشگاه برخورد لازم با این افراد انجام نشده و حتی تعدادی از این افراد در تجمعات 13آبان و 16آذر واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد نیز حضور پررنگی داشتند.

بعد از این اتفاقات تعدادی از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با تجمع در مقابل دفتر جاسبی در ساختمان علوم انسانی واحد علوم و تحقیقات خواستار پاسخگویی ریاست دانشگاه در خصوص عملکرد و نحوه حضور فائزه هاشمی در اغتشاشات این واحد و برخورد قاطع مسئولان با آشوبگران شدند.

همچنین  مهدی صیاد شیرازی فرزند شهید صیاد شیرازی و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات در نامه ای سرگشاده به عبدالله جاسبی به تخلفات مهدی هاشمی و نقش فائزه هاشمی و برخی مدیران دانشگاه آزاد در تجمعات غیرقانونی پرداخت و از سکوت جاسبی در قبال این موضوعات انتقاد کرد.

در پی این نامه و پیگیری های دانشجویان  واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاداز طریق حسن زمانی مشاور رئیس دانشگاه آزاد در امور بسیج و ایثارگران برای دیدار با عبدالله جاسبی سرانجام ریاست دانشگاه آزاد حاضر به دیدار با دانشجویان شد.

 واکنش قاطعانه دانشجویان به بیانیه موسوی در 11 دی 88


میرحسین موسوی در 11دی88 با انتشار بیانیه‌ای حرمت شکنان روز عاشورا را «مردمی خداجو» نامید. در پی انتشار این بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با نامه ای سرگشاده خطاب به میرحسین موسوی نوشت: «خداجو خواندن عده‌ای هتاک به اصول اسلامی و انقلابی نه تنها ذره‌ای از زشتی اعمال آنان نمی‌کاهد بلکه سرپوش نهادن بر اعمال وقیحانه آنان توسط حضرتعالی تلقی می‌شود. آتش زدن بیرق و پرچم اباعبدالله الحسین(ع) آیا نشانه عزاداری است؟ خودجوش خواندن حرکتی که از مدت‌ها قبل با تبلیغات رسانه‌های ضدانقلاب و افراد سرسپرده به آنان همراه بود از سوی جنابعالی این سوال را همراه دارد که آیا مرزبندی روشنی از سوی شما با جریان معاند اسلام و انقلاب وجود دارد؟»

مطالبه دانشجویان از وزارت علوم


در 21دی‌ماه 88 جمعی از دانشجویان 9 دانشگاه بزرگ تهران در نامه‌ای سرگشاده خطاب به کامران دانشجو وزیرعلوم خواستار رسیدگی به تدریس غیرقانونی میرحسین موسوی در دانشگاه تربیت مدرس شدند. دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، صنعتی شریف، امیرکبیر، علامه طباطبایی، شهید رجایی، علم و صنعت، امام صادق(ع) و شهید بهشتی با اشاره به مدرک «کارشناسی ارشد رشته معماری» موسوی عنوان کردند: براساس ماده ی 7 از فصل سوم مجموعه قوانین و مقررات اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی اولین شرط پذیرش یک شخص به عنوان استادیار دانشگاه یعنی امتیاز تدریس در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، دارا بودن درجه دکتری است. لذا گناه دانشجویان چیست که باید سرکلاس شخصی حاضر شوند که نه علم تدریس دارد و نه حتی مدرک مورد نیاز برای تدریس؟ به همین خاطر ما دانشجویان خواهان آن هستیم آقای میرحسین موسوی هرچه سریع‌تر از گروه علوم سیاسی دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس اخراج شده و به خاطر فریب دانشجویان و تخلف آشکار از قوانین به مراجع قضایی معرفی شود و باندهای فسادی که با سپردن کلاس درس علوم سیاسی به مهندس معماری به فرزندان این ملت مظلوم خیانت کرده‌اند محاکمه شوند».

مطالبه دانشجویان از قوه قضائیه


بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در 18بهمن ماه 88 در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضائیه نوشت: «بعد از طرح ادعای کذب تقلب در انتخابات و پخش شدن صحبت همسر آقای هاشمی در مورد تشویق به اغتشاش در جامعه توقع بود قوه قضائیه واکنشی نشان دهد اما سکوت اختیار شد. بعد از تجمعات غیرقانونی پس از انتخابات و پخش صدای خانم فائزه هاشمی که تلویحا به رکن رکین نظام جسارت کرده بود هر فرد والایی را به واکنش وا می‌داشت اما طبق فرمایشات رهبری افراد غیرمسئول سکوت کرده و منتظر اقدام قوه قضائیه بودند ولی قوه قضائیه سکوت کرد. روزها گذشت 13آبان مجددا آقای یاسر هاشمی دیده شد ولی قوه قضائیه سکوت کرد. خبر حضور خانم فائزه هاشمی در جمع حرمت شکنان روز عاشورا در سطح جامعه پخش شد اما باز سکوت اختیار شد. مردم در 9 دی مطالباتشان را بلند و یک‌صدا و با شکوه فریاد زدند... اما باز هم قوه قضائیه سکوت اختیار کرد با این حال هنوز نمازتان قضا نشده است . تا وقت باقی است عیارتان را مشخص کنید ... محاکمه سران فتنه رسالتی است که بر دوش شما سنگینی می کند...»

در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 فضای سیاسی کشور و به تبع آن دانشگاه‌ها روبه ناآرامی نهاد. اما دانشجویان با بصیرت با اقدام به هنگام خود مانع از پیشبرد اهداف سران فتنه در دانشگاه‌ها شدند. چون در دی‌ماه 88 مردم مسلمان و عاشورایی ایران بساط فتنه و فتنه انگیزی فتنه گران را برچیدند لذا دشمنان این ملت این روز و حماسه این روز را مثل خاری در چشمان خود احساس کرده و به دنبال راهکارهایی جهت به فراموشی سپردن این حماسه در اذهان مردم بودند. در این میان نقش قشر دانشجو در حماسه آفرینی روز تاریخی و ماندگار 9 دی بی نظیر و بی بدیل بود.
انتهای خبر/

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: