وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۸۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵
قاضی‌زاده‌هاشمی ‌در همایش بزرگ ۹ دی در دانشگاه شیراز:
نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فتنه ۸۸ ریشه در حوادث کوی دانشگاه سال ۷۸ داشت، گفت: فتنه ۸۸ برای ساقط کردن گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفت.
به گزارش   پایگاه خبری تحلیلی غریو، سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی امشب در همایش بزرگ 9 دی در دانشگاه شیراز اظهار داشت: تاریخ نگاری حوادث 9 دی باید با توجه به اتفاقاتی که در سال 78 رخ داد، انجام شود.


وی با اشاره به حوادث کوی دانشگاه سال 78 گفت: حوادث کوی دانشگاه سال 78 به علت یک ندانم کاری رخ داد که منجر به حادثه ای علیه کل نظام اسلامی شد.

قاضی زاده با بیان اینکه حادثه کوی دانشگاه بیش از 5 روز طول نکشید، افزود: هدف در آن حادثه نیز براندازی و عبور از نظام بود هر چند در ابتدا یک حرکت دانشجویی مطرح شده بود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مردم در دفاع از انقلاب در 23 تیر سال 78 خاطرنشان کرد: با حمایت مردم حادثه کوی دانشگاه خیلی سریع خنثی شد.

وی با بیان اینکه عوامل فتنه 88 و حادثه 78 از یک جنس بودند، تصریح کرد: در سال 88 چند زمینه جدی برای بروز فتنه وجود داشت که نخستین انها این بود که در سال 84 دولتی روی کار آمد که رویکردی متفاوت با دولت‌های قبل داشت، نوع ارزشها و آرمان‌هایی که این دولت مطرح کرد با ذائقه دولت‌های پیش از آن متفاوت بود.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به دیگر عوامل شکل‌گیری فتنه 88 بیان کرد: غنی‌سازی هسته‌ای، تفکر استکبارستیزی و پیشرفت‌ها در صنعت هوافضا سبب شد که عده‌ای نخواهند این دولت در سال 88 دوباره بر سر کار آید.

نماینده مردم فریمان با بیان اینکه برای رسیدن به این هدف نیروهای داخلی و خارجی متحد شدند و فتنه 88 را شکل دادند، اظهارداشت: فتنه 88 در واقع اتحاد نیروهای داخلی و خارجی برای سقوط گفتمان انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه فتنه 88 با طراحی خارجی شکل گرفت، گفت: نیروهای داخلی نیز در روند برگزاری انتخابات بر میرحسین موسوی اجماع و شعارهایی مطرح کردند که پس از انتخابات این شعارها یک به یک فروریخت. پس از فتنه جایگاه، ابهت و ابروی ایران نیز در مجامع بین المللی از بین رفت و حتی جایگاه ایران در بین طرفداران، مسلمانان و مستضعفان نیز متزلزل شد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان اینکه فتنه 88 برخلاف حادثه کوی دانشگاه 8 ماه طول کشید، افزود: یکی از دلایل طولانی شدن فتنه همراهی برخی از کارکنان دولت و دیپلمات‌ها با جریان سبز بود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فتنه 88 از عبور از یک دولت و یک فرد به عبور از نظام رسیدند، گفت: در این میان رسانه‌های خارجی و بین‌المللی از این جریان حمایت کردند حتی برخی ساعت پخش برنامه خود را 24 ساعته کردند. در ان زمان ارتباطاتی با عربستان سعودی و قذافی برقرار شد، این ارتباطات همه برای نزدیکتر شدن به غرب بود و سبب طولانی شدن فتنه شد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان تفاوت‌های فتنه 88 و حادثه سال 78 تصریح کرد: در 9 دی ماه سال 88 مردم براساس اعتقادات دینی و ارزشی و به دلیل توهینی که به ساحت امام حسین شده بود به خیابان‌ها ریختند. بصیرت حسینی به معنای تشخیص حقانیت در زمان خودش است، در 9 دی بصیرت حسینی محقق شد.

وی با بیان اینکه معتقدم هنوز ریشه‌های فتنه وجود دارد، افزود: فتنه 88 و عبور از این بحران باید درس عبرتی برای ما باشد، تاکید مقام معظم رهبری بر داشتن بصیرت دینی، اجتماعی و سیاسی برای شناخت است چراکه ممکن است این حوادث تکرار شود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی هنوز از به کار بردن واژه فتنه ابا دارند، خاطرنشان کرد: فتنه سال 88 یک فتنه بزرگ بود که در کنار واقعه 9 دی باید به عنوان وقایع درس آموز و در میان جوانان و دانشگاهیان مطرح شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به انتشار 6 جلد اسناد مربوط به فتنه سال 88 بیان کرد: هر زمان و هر جا با تشخیص درست از ولی فقیه اطاعت کردیم موفق بودیم اما تندروی و کندروی نسبت به ولایت فقیه ما را متضرر کرده است.

وی با بیان اینکه اگر حادثه سال 78 به خوبی تبیین می‌شد فتنه 88 شکل نمی‌گرفت، اظهار داشت: نباید وابسته به غرب باشیم چراکه آمریکا هیچ زمانی جز سقوط گفتمان امام خمینی را دنبال نمی‌کند، اگر تصور کنیم در قالب برجام یا مذاکرات امریکا از این نوع نگاه دست برمی‌دارد اشتباه است‌.

نماینده مردم فریمان در مجلس با بیان اینکه برجام یک قرارداد معمولی بود، گفت: اگر مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده حمایت کردند برای این بود تا بدعهدی و نوع نگاه آمریکا برای همه مردم مشخص شود.

وی با بیان اینکه در قانون جنگل سیاست سلطه حاکم است و آمریکا پیرو چنین سیاستی است، افزود: برای مقابله با این سیاست باید اقتدار ذاتی را آنچنان بالا ببریم تا هیچ تحریمی حتی شدیدترین تحریمها، یعنی تحریم بانکی، به ما آسیبی نزند.

قاضی‌زاده با بیان اینکه تحریم‌های بانکی در سالگرد فتنه بر ایران تحمیل شد، خاطرنشان کرد: طرف امریکایی حتی به قول خودشان وفادار نبودند و از صد عضو حتی یک‌نفر به ایران رای نداد، این امر باید برای دولتمردان ما درس عبرت باشد.

نماینده مردم فریمان در مجلس بیان کرد: باید روی پای خودمان بایستیم و بدون وابستگی به هیچ کشوری ایستادگی کنیم تا سرنوشت درخشانی برای کشور رقم بزنیم.

انتهای خبر /

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: