وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۸۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۲
سجاد جباری طی یادداشتی:
سجاد جباری/ مهم ترین نکته برای دانشجویان که قرار است در آینده خواص سرشناس جامعه شوند درس گرفتن از این ماجرا و تدبر پیرامون چرایی و شناخت عملکرد افراد در فتنه است .
پایگاه خبری تحلیلی دانشجویان فارس / واژگون شدن پیکره سیاسی کشور ایران در بهمن ماه 57 فرکانس های هشدار و خطر را به سمت برپا کنندگان و گردانندگانش گسیل کرده و گواهی داد بر ظهور رقیبی مقتدر و برخاسته از یک دین الهی برای لیبرال های داعیه دار دموکراسی اثر این زنگ خطر خیلی زود در رفتار و عملکرد های آنان جلوه نمود و نوید تقابلی سنگین در جهت حذف رقیب تازه نفس از عرصه را می داد این تقابل گرچه تا به این لحظه به نتیجه مطلوب لیبرال های غربی و وطنی نرسیده است اما باید اعتراف کرد که طراحان و گردانندگانش در دشمنی و دسیسه چینی شایسته تشویق و تمجدید فراوان می باشند، چراکه نه تنها در این چند دهه لحظه ای از تلاش خود دست بر نداشته اند بلکه ذره ای به هدف و غایت خویشتن شک نکرده و دائما با تغییر زمین بازی درصدد پوشاندن جامه ی عمل بر مطلوب خود بوده اند.

بلا شک نقشه ای که توسط این جبهه در 88 طراحی و اجرا گردید جز پیچیده ترین و خطرناک ترین استراتژی هایی ست که در رویارویی با انقلاب اسلامی با آن مواجه شده ایم یکی از مهم ترین دلیل های این مدعا به بازی گرفته شدن بسیاری از خواص جمهوری اسلامی در زمین دشمن و رفوزه شدن جمع بیشماری از آنان در آزمون بصیرت و انقلابی گری است.

اما طبق معمول آن یار روشن دل به موقع در صحنه حاضر شد و در نماز جمعه 29 خرداد پرده از خواب های دیده دشمن برداشت و به خارجی ها فهماند که اینجا گرجستان نیست و به خودی ها و علی الخصوص به خواص گوشزد نمود که فتنه ای عظیم در راه است و  کشور بیش از پیش محتاج عمار هاست.

برخی توصیه های آقا مبنی بر: تبیین جنگ نرم – تمسک توامان به صبر و بصیرت – تلاش برای فهم حقایق – اعلام مواضع صریح و شفاف – عدم اتخاذ مواضع دو پهلو – مرز بندی با ضد انقلاب و نظام سلطه را فهم کرده و در عمل پیاده نمودندو فلذا تبدیل به عمار شدند.

اما برخی از کنار این موارد گذشتند و گروه مردودین را تشکیل دادند که می توان آن ها را در چند گروه کلی دسته بندی کرد.

گروه اول شامل متاخرین و عقب افتادگان می شوند که به دلیل ضعف بصیرت در تحلیل صحنه دچار اشتباه شدند و بجای دیدن تقابل انقلاب و ضد انقلاب، به دلیل اختلافات سیاسی احتمالی با رئیس جمهور، گناه اصلی فتنه گران یعنی ظلم در حق رای مردم را ندیدند.

گروه بعدی ساکتین فتنه شدند  این عده که نام های بزرگی در میان آنها خودنمایی می کند سقوط کردند و از چشم مردم انقلابی و نظام افتادند شاید همراهی قبلی آنها با فتنه گران و تبعیت قاطبه آنان از نویسنده نامه بی ادبانه و بی سلام به نایب امام زمان (عج)، چنین سرنوشت شومی را برایشان رقم زده است متاسفانه این افراد با ادامه روحیه نفاق منشانه خود در ادامه مسیر توانسته اند به پست های کلیدی کشور دست یابند و با روحیه غیر انقلابی خود در این مدت ضربه های بزرگی را بر پیکر نظام و کشور وارد نمایند و بی شک هم اکنون جز خطرناک ترین تهدید ها برای موجودیت نظام می باشند.

گروهی هم جز سران و گردانندگان فتنه محسوب می گردند که طیف وسیعی از مشارکت و دوم خرداد گرفته تا  کارگزارانی ها، نهضت آزادی ها و گروهک های ضد انقلاب و بسیاری دیگر را در زیر چتر ذبح شعار های اصلی انقلاب اسلامی یکدست و متحد نمودند. این گروه شقی کار را به جایی رساندند که در روز عاشورا به خیام عزای حسینی حمله ور شدند و نهایتا در 9 دی توسط مردم بصیری که نشان دادند در دفاع از نظام از بسیاری از خواص با بصیرت تر می باشند بایکت سیاسی شدند.

اما مهم ترین نکته برای دانشجویان فعلی که قرار است در آینده خواص سرشناس جامعه شوند درس گرفتن از این ماجرا و تدبر پیرامون چرایی این عملکرد ها و اندیشه و تحقیق در جهت یافتن نقاط ضعف این افراد می باشد.

سجاد جباری
دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه فساانتهای خبر / 224224
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: