وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۸۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۳
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شیراز :
محمد صادقی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شیراز در گفتگو با غریو از فتنه88 و حماسه 9دی گفت.

محمد صادقی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شیراز در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی غریو از فتنه88 و حماسه 9دی گفت.


ــ نقش مردم در خنثی سازی فتنه 88 و تشکیل حماسه عظیم 9 دی چه بود؟

9دی نگینی درخشان در تاریخ ایران اسلامی است، جایی که مردم دیندار و بابصیرت در پی اتفاقات انتخابات 88 با حرکتی عظیم نقشه دشمنان ایران و نظام را نقش بر آب کردند.

ملت ایران بارها وبارها در بزنگاه های حساس باحضور به موقع خود در صحنه های حساس داخلی و خارجی حمایت عملی خود را از نظام و ولایت فقیه نشان داده اند.


ــ با توجه به دشمنی های امروز دشمن وظیفه خواص بالخصوص خواص دانشگاهی و نخبگانی چیست؟

دشمنی کشورهایی هم چون آمریکا و اسرائیل با کشورمان از سالیان دور بوده است و این مسئله بر کسی پوشیده نیست البته اگر کمی انصاف داشته باشد در این بحبوحه هرجا که مردم ما بصیرت داشتند همانند حماسه 9 دی، توانستیم مقابله ای بجا و درست در تقابل با دشمنان خارجی کرد.

حال وظیفه قشر فرهیخته و دانشجویان به عنوان پیشگامان جامعه این است که باید روز به روز بر بصیرت خود افزوده و دارای تحلیل سیاسی درست باشند تا حیله ها ونقشه های دشمنان برای آنان واضح و مبرهن شود.


ــ به نظر شما چه زیان و صدماتی این فتنه به کشور وارد کرد و اثرات آن چه بود؟

زیان ها وضررهای فتنه 88 تنها ضررهای مادی ای هم چون شکستن شیشه های اتوبوس ها و بانک ها، آتش زدن ها، کتک زدن ها، درگیری ها و ... که همگان دیدند، نبود بلکه ضررهای عظیم تر و مهمتر آنجا بود که به اعتقادات مردم و باورهای دینی مردم توهین شد، زیان بزرگ آنجا بود که عده ای در داخل عمال دشمنان خارجی در داخل کشور شدند و دید عده ای را نسبت به کشور بد کردند که الحمدلله با حضور به موقع مردم فهیم و همیشه در میدان کشور نگذاشتند که کشور بیش از پیش متحمل ضرر و زیان هایی این چنینی شود.


ــ "انقلاب مخملین در ایران شکست خورد اما مطمئناً تلاشها در این زمینه ادامه خواهد داشت" تحلیل شما از این سخن مقام معظم رهبری چیست و چه پیش بینی ای دارید و وظیفه دانشجویان در مقابل آن چیست؟

سخنان مقام معظم رهبری همیشه کوتاه، مفید اما با بار معنایی بسیار زیاد است، این جمله ایشان را اینگونه تحلیل میکنم که در انتخابات سال 1388 دشمن با نفوذ در عده ای در داخل کشور قصد داشتند افسار مملکت را در دست بگیرند و اگر هم در انتخابات موفق نبودند، با ایجاد تشویش و آشوب در داخل کشور مقدمات انقلابی را در داخل کشور ایجاد کنند که با تیزهوشی رهبر معظم انقلاب و پیروی بی چون و چرای مردم و بصیرت آنان نقشه هایشان خنثی شد اما این به معنای اینکه دشمنان خارجی بیخیال کشورمان شوند نیست، بلکه آنها با قوای بیشتر، امکانات گسترده تر و مکارانه تر باز در فکر ضربه زدن به ایران و مردم آن خواهند بود. بنظرم بصیرت و تحلیل درست از شرایط بخصوص تحلیل سیاسی درست وصحیح مانع از عملی شدن نقشه های دشمنان در آینده خواهد شد و نقش دانشجویان در تبیین و تحلیل شرایط و افزایش بصیرت عامه مردم بسیار حائز اهمیت است.
انتهای خبر / 224224

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: