وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۹۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
یزدان‌مهر مطرح کرد:
رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به حمایت این صندوق از دانشجویان دکترا در سال گذشته، گفت: در بودجه سال آینده صندوق برای استمرار پرداخت وام ویژه دکترا مبلغ هزار و 100 میلیارد ریال اختصاص داده شده است.

به گزاش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاهیان فارس، ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به برنامه‌های این صندوق برای سال جدید، گفت: یکی از برنامه‌های ما برای سال جدید کمک به اجرای طرح احداث خوابگاه‌های دانشجویی با پرداخت یارانه سود بانکی به بخش غیردولتی و دانشگاه‌ها به مبلغ 500 میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: حمایت و مشارکت مالی با کارگاه‌های مهارت محور و کارآفرین دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از برنامه‌های دیگری است که در سال 96 در دستور کار صندوق رفاه دانشجویان قرار دارد.

یزدان‌مهر با اشاره به تسهیلات صندوق رفاه برای اعزام دانشجویان به عتبات، تصریح کرد: پوشش حداکثری وام زیارت عتبات عالیات با بهره‌گیری از ظرفیت بانک عامل برای 30 هزار دانشجو از برنامه‌های دیگر ما در سال جدید است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از عملیاتی کردن احکام برنامه ششم توسعه برای تقویت و هدفمندسازی یارانه‌های دانشجویی و ساخت خوابگاه‌های متأهلی در سال جاری خبر داد و گفت: اجرای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر اساس خدمات تغذیه دانشجویی، مشارکت و کمک به فعال‌سازی ظرفیت‌ها و دارایی‌های راکد دانشگاه‌ها، فراگیر کردن استفاده از رسانه تعاملی و اجرای قرارداد نصب دستگاه‌های خودپرداز در دانشگاه‌ها از برنامه‌های دیگری است که در سال جاری در دستور کار قرار خواهد گرفت.

یزدان‌مهر اظهار داشت: یکپارچه‌سازی اطلاعات و خدمات از طریق هماهنگی برای صدور کارت هوشمند دانشگاهی و ایجاد منافع برای دانشگاهیان، دانشگاه‌ها و صندوق هم از برنامه‌های دیگر صندوق رفاه دانشجویان در سال 96 است.

وی افزود: طراحی سازوکار و فرآیند تبدیل ایده‌های اقتصادی و دانشگاهی به ثروت با تأمین سرمایه در گردش

استفاده حداکثری از ظرفیت و توان همکاران دانشگاهی در وصول مطالبات معوق هم از برنامه‌های ما در سال جدید است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در خاتمه با اشاره به حمایت این صندوق از دانشجویان دکترا در سال گذشته، تاکید کرد: در بودجه سال آینده صندوق برای استمرار پرداخت وام ویژه دکترا مبلغ هزار و 100 میلیارد ریال اختصاص داده شده است.


انتهای خبر/

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: