وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۹۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت:
محمد حسین غیبی ضمن تاکید بر اینکه با وحدت نیروهای انقلابی در انتخابات آتی پیروزی تحقق می‌یابد، گفت: امروز زمان پرداختن به منیت‌ها نیست. حتی زمان اتکا به تحلیل های شخصی هم نیست. امروز باید یک عقلانیت جمعی انقلابی را با همه ضعف‌ها و قوت‌هایش پذیرفت.

به گزاش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاهیان فارس، محمد حسین غیبی دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت  تصریح کرد: جامعه مومن، جامعه دلبسته به انقلاب، جامعه‌ای که برای به ثمر رسیدن انقلاب جوان و هزینه داده، سختی کشیده، امروز چشم امیدش به پرچمداران جریان انقلابی است.

وی ادامه داد: امروز زمان پرداختن به منیت‌ها نیست. حتی زمان اتکا به تحلیل های شخصی هم نیست. امروز باید یک عقلانیت جمعی انقلابی را با همه ضعف‌ها و قوت‌هایش پذیرفت.

این فعال دانشجویی اظهار کرد: مردم دلسرد می‌شوند وقتی ببینند فردی می‌گوید من کاری به دیگر انقلابیون ندارم، من فقط خودم را قبول دارم، اگر نظر دیگران غیر از من باشد، من نظر آنها را قبول نمی‌کنم. «من» یعنی چه؟ این «من» به تنهایی هیچ چیزی نیست. وقتی جمع ها شکل گیرند «من» هویت پیدا می‌کند. پیامبران به دلیل اینکه امتی داشتند خودشان «امت» بودند.

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مردم امروز گرفتارند، مشکلات متعدد دارند، مشکلات اقتصادی و مشکلات اجتماعی که ریشه مشکلات اجتماعی هم عمدتا اقتصادی است. در این شرایط ما باید خوشحال باشیم که یکی بیاید و حال و روز مردم را اندکی بهتر کند. ممکن است من فکر کنم چند برابر دیگری اثر مثبت دارم اما بدانیم که درگیری دو نیروی انقلابی قطعا نتیجه منفی دارد و وضع مردم بدتر می‌شود.

غیبی خاطر نشان کرد: آن‌ها که در سال 92 وحدت را کنار گذاشتند و در مسیر اختلاف گام برداشتند محبوبیت خود را در میان توده مردم به شدت از دست دادند. نتیجه این اختلاف چه شد، شیب منفی کشور در همه شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، علمی و بسیاری موارد دیگر. حال آنکه اگر اتحاد بود، شاید سرعت پیشرفت کمتر از انتظار می بود اما باز برآیند کلی مثبت می‌شد.

دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: برخی هم که گمان می‌کنند پیروزی تفکر اسلامی و انقلابی در شرایط کنون ممکن نیست، اولا نمی‌دانند که مردم ایران پیوند عمیقی با اسلام و انقلاب دارند بگونه‌ای که برخی پیوند‌ها با خون عزیزانمان امضا شده و ثانیا ریشه این فتنه و اختلاف در جریان انقلابی در خیمه دشمن است و آن‌ها هستند که می‌خواهند میان برادر با برادر اختلاف و تفرقه باشد.

وی در اینباره بیان داشت: در انتخابات 92 با همه سم پاشی‌های ضد انقلاب علیه جریان های انقلابی و اختلاف افکنی‌ها به شیوه‌های مختلف، که موجب ریزش آرای کل جریان انقلابی شد باز هم رقیب جریان انقلابی با اختلاف اندکی بر مسند امور قرار گرفت و این یعنی پیروزی و بازگرداندن انقلاب به ریل اصلی با اندکی تلاش ممکن و در دسترس است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: جبهه مردمی انقلاب اسلامی متعلق به فرد و گروه خاصی نیست و البته هیچ وقت هم نباید باشد. بلکه محملی برای پیوند جریانات انقلابی است. هر کس همراهی کند خودش را با توده مردم انقلابی همراه کرده و هر کس کنار بکشد خودش، خود را از توده مردم انقلابی کنار بکشیده است.


انتهای خبر

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: