وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۹۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی
محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از دستور رهبر معظم انقلاب برای تدوین «سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری کشور» در این شورا خبر داد.
به گزاش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاهیان فارس، محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از دستور رهبر معظم انقلاب برای تدوین «سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری کشور» در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب مدتی قبل دستور دادند سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری در کشور برای صیانت و جلوگیری از آسیب‌های امنیتی احتمالی تدوین و تصویب شود.

وی افزود: تدوین این سند به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ و کارگروه ویژه آن نیز تشکیل شده است.

مخبردزفولی از فعالیت‌‌های شبانه‌روزی دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و ستاد نقشه جامع علمی کشور برای تهیه و تدوین این سند خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این طرح به‌زودی و در اوایل سال جاری پس از مطرح شدن در صحن شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به ضرورت حفظ و حراست از ظرفیت‌های علمی کشور اشاره و تصریح کرد: ضروری است در عین تقویت تعاملات بین‌المللی و ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دنیا از محیط علمی، دانشمندان و ظرفیت‌های علمی‌ خود نیز صیانت کنیم.

وی با اشاره به وجود این تجربه در کشورهای مختلف جهان، اضافه کرد: اروپایی‌ها با ایجاد سازمان‌‌ها و نهادهای مختلفی این کار را انجام می‌دهند؛ در آلمان سازمانی برای تعاملات بین‌المللی حوزه علم و فناوری وجود دارد و برخی کشورهای آمریکایی نیز چنین نهادی را ایجاد کردند، هیچ کشوری نیست که ظرفیت بالای علم و فناوری را برای خود ایجاد کرده باشد، اما از آن صیانت نکند؛ امیدواریم به‌زودی و با تصویب این سند، با توجه به تدبیر رهبر معظم انقلاب در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص گام مهمی برداریم.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: