وليمه خوردن و داوري درست کردن، با هم جمع نمي شوندامام علی(ع)      
به‌روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
پربیننده ترین
کد خبر: ۹۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
مدیر علم و اقتصاد بسیج دانشجویی استان فارس خبر داد:
مدیر علم و اقتصاد ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با اشاره به نقش مهم جنبش انشجویی در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه، گفت: به همت واحد علم و اقتصاد طرح «پرسمان پیشرفت» در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در فارس برگزار می شود.
به گزاش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاهیان فارس، مرتضی نوشاد در شورای گفتمانی بسیج دانشجویی این استان با تاکید بر نقش اقتصاد در تحقق اهداف انقلاب اسلامی، به بند 21 اقتصاد مقاومتی اشاره و اظهار داشت: بر اساس این بند می توان مهم ترین نقش دانشجویان را در تبیین علمی و رسانه ای و گفتمان سازی موضوع اقتصاد مقاومتی دانست.
وی با بیان اینکه نظام اقتصادی مقاومتی، نظام بر اساس شاخصه های نظام اقتصادی اسلام است، افزود: اقتصاد مقاومتی،اقتصادی است که مورد هجمه خصومت های خارجی و داخلی قرار می گیرد اما در تحقق اهداف خود ناکام نمانده و می تواند اهداف عالی خود را محقق سازد.
نوشاد با اشاره به رسالت جنبش دانشجویی در نقش آفرینی به ویژه پیگیری و مطالبه گری خواست و نیاز مردم از مدیران اجرایی، بر ضرورت پاسخگویی مسئولان در تحقق رفع مسئله کوتاه مدت نظام یعنی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.
دبیر اجرایی طرح «پرسمان پیشرفت» با بیان اینکه این طرح ذیل بسته مطالبه گری بسیج دانشجویی و در راستای مواجهه تخصصی با مسائل بومی استان فارس فعال شده است، خاطرنشان کرد: سال 95، سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل بود و طبق فرمایش مقام معظم رهبری مدیران باید به معرفی و عرضه اقدامات خود در تحقق اقتصاد مقاومتی بپردازند.
نوشاد با بیان اینکه موضوعات مختلف اقتصاد، اجتماعی و فرهنگی محور اجرای «پرسمان پیشرفت» است، اظهار کرد: همه مدیران استان مخاطب این طرح هستند چرا که مسائل پیش روی پیشرفت استان فارس با توجه بند سه اقتصاد مقاومتی یعنی  توجه به مزیت های استانی دسته بندی موضوعی شده است و هر کس با توجه به نقش خود در پیشرفت استان در این طرح پاسخگو خواهد بود.
وی با بیان اینکه از مدیران اجرایی استان فارس به صورت رسمی برای حضور در «پرسمان پیشرفت» دعوت به عمل می آید، تاکید کرد: بسته پرسش ها بر اساس اولویت و نیازهای مردمی تهیه شده و این طرح در درجه اول با حضور مدیران اقتصادی استان فارس در آینده ای نزدیک کلید می خورد.
مدیر علم و اقتصاد بسیج دانشجویی استان فارس از حضور نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی برای حضور در «پرسمان پیشرفت» نیز خبر داد و گفت: با توجه به نزدکی سالروز آغاز فعالیت دور دهم مجلس شورای اسلامی و یک سالگی فعالیت وکلای ملت، نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی نیز در این طرح حضور خواهند داشت و میزان و چگونگی همکاری این منتخبان برای پاسخگویی از طریق ظرفیت های رسانه ای استان به عموم مردم فرهیخته فارس اطلاع رسانی می شود.مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: